Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Sağlıklı yaşam için öneriler

Sağlıklı yaşam için öneriler

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Dinç hayat önerilerini ailemizden,arkadaşlarımızdan, işimizden,sosyal aktivetiler den kopmadan da yapabilirsiniz.Sevdiklerinizle uzun yürüyüşler, meslek yaparken kısa nefes egzersizleri bizim ailemizle dinç yıllar yaşamımızı karşılayan ufak tüyolardır.

1) Adım Sayar Uygulaması
Dinç hayat hazırlığımızda ilk kez yapmamız gereken bіr adım sayar alın veya akıllı telefonunuza adım sayar uygulaması indirin. Ne dek çalışma yaptım diye soracak olursanız jurnal adım sayar programınız da muhakkak olacak. Doktorlar dinç olabilmemiz için jurnal 10.000 adım öneriyor.

Bir günde bu dek fazla adımı atamayabilirim diyorsanız? Günlük yaşamda daha faal olmanın yollarını bulmak gerekir. Eğer bunu yapmazsanız kilo alımı, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, kronik hastalıklar içinde risk aşağıda olabilirsiniz.

saglikli_yasam_icin_oneriler (7)

adım sayar uygulaması

2) Çabuk Yürümek
Yürüyüşlerinizi daha çabuk yapmanız gerekir. Köpeğinizle beraber yürüyüşlere çıkabilirsiniz, mağaza içinde daha hızlı sık adımlar atabilirsiniz. Böylelikle kalp atışınızı hızlandırırsınız hem de daha fazla kalori yakarsınız. Kendinize süre ayırmanız için daha pozitif zamanınız kalır.

 

saglikli_yasam_icin_oneriler (8)

3) Araba Yerine Bisiklet Ya Da Yürüyüş Tercih Etmek
Bu sizin için güzel bіr tercih ise işle ilgili stresi atmak, güneş ışınlarının vücudunuzun D vitamini alması için açık alanda sporunuzu yapın.

Diğer bіr tercih ise işe bu arada otomobilinizi işinize uzak mesafede bırakırsanız işinize yürüye yürüye gidebilirsiniz.

4) Bir Seferde Daha Uzun 30 Dakika Oturmaktan Kaçının
Saatlerce bіr masada oturmak insanlarda kronik sırt ağrısı için risk altındadırlar. sık sık yürüyüş yerine getirmek, kasları germek ve duruş geliştirmek %33 kalori yakmanızda size için asistan olacaktır.

saglikli_yasam_icin_oneriler (10)

5)Kasları Hafifçe Oynatmak
Kasları hafifçe oynatmak, boynu, bilekleri ve gözlerini hareket ettirme, kasları germe, parmaklarınızla kaşlarınızı hareketlendirmek daha artı kalori yakmanıza ve metabolizma artmak için asistan olabilir. Telefonda konuşurken TV izlerken, ya da kitap okurken bacaklarınızı veya kollarınızı hareket ettirebilirsiniz.
Incelemeler, minik adale hareketlerinin, metabolizma ve kilo kontrolü aralarında bіr bağlantı olduğunu göstermiştir. Sıska halk jurnal hayatların da daha pozitif minik hareketleri yapmaya eğilimlidirler. Farkında Olan olmadan bu hareketleri yapıyorlar. Size ya da başkalarına sıkmak mümkün değildir bіr şekilde vücudunuzun hareket etme alışkanlığıdır.

6)Derin Nefes Olmak
Günlük hayatta Dinlenme vaktinizde arkanıza yaslanın ve derin diyafram (göğüs) nefes alışkanlığı başlatın.1,2 saniye nefes alın ve 2 saniye nefes verin. Eğer akşam yemeğin gerisinde, yatmadan önce, kanepede, arabada, meslek uygun 2 dakika baştan başa nefes hareketlerini yapın.

7) 30 dakika 1 Saat Arayla Jurnal Temizlik
1 saat arayla gündelik işlerimizi bahçeyi süpürmek, pencereleri yıkamak, otomobil yıkayıp temizlemek, vb. bіr nevi alıştırma olarak nitelendirebiliriz. Bu şekilde keza gündelik işlerimiz yapmış, gövde gücü sarf ederek kalori yakmış olursunuz.

Bir İngiliz Araştırmacısı yapılan araştırmaya göre kadınların haftada minimum 2 saat süren temizleme yaptıkları ortaya çıktı. Bu saate Doktorlar göre tavsiye edilen egzersizle benzer miktardadır.

8) Açık Hobileri Ilerletmek
Egzersizden korku etseniz belkі köpeğinizle oynamak, çocuklarınızla futbol oynamak veya arkadaşlarınızla basketbol oynamak birer alıştırma olarak adlandırabilir. Sosyal aktivitelerinizi aktif hobi haline getirirseniz keza ailenizle vakit geçirmiş, keza de kalori yakmış olursunuz.

9)Köpeğinizle Yürüyüşe Çıkın
Köpekler için günde birkaç defa yürüyüş gerekir. Bizde bunu şansa dönüştürebiliriz. Uzun yürüyüşlere çıkabilir, sizi ve köpeğinizi eğlendirecek ufak oyunlar oynayabilirsiniz.
Eğer bіr köpeğiniz varsa onunla daha fazla zaman geçirmeniz gerekir. Başlıca de ihtiyar insanlar sıhhat için köpekleriyle beraber uzun yürüyüşlere çıkarlar.

 

saglikli_yasam_icin_oneriler (5)

10)Sosyal Aktiveler
Abes vakitlerinizde televizyon izlemek, bilgisayar başında oturmak, video oyunları oynamak yerine, aile veya arkadaşlarınızla sosyal aktiviteler yapabilirsiniz. Mesela bisiklete binmek, yüzmek, dans etmek, bowling oynamayı tercih etmelisiniz.

Kaynak: Sağlıklı yaşam için öneriler…

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*