Anasayfa » Şok Diyet » Yağ yakmanın kolay yolları

Yağ yakmanın kolay yolları

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Yağ yakmanın basit yolları metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakılmasını daha kolay ayla getirir.

Yağ yakmanın kolay yolları

1 fincan yeşil çay antioksidan içeriğiyle yağ yakımını hızlandırır.

Kahvaltı öncesi esneme ve gerinme ile 15 dk hafif çalışma ayrıca metabolizmanızı hızlandırır ayrıca de yağ yakımını hızlandırır.

Kırmızı meyvelerin antioksidan içeriği yüksektir yağ yakımına faydalıdırlar.

Zencefil, acı biber ve köri metabolizmayı hızlandırır. Tarçın, kan şekerini dengeler. Zencefil metabolizmayı hızlandırır, şişkinliği azaltır. Rezene, artı suyu atar. Kekik, kolesterol düşürücü, yağ yakıcıdır. Biberiye dolaşım sistemini uyarır.

Kahvaltı etmediğinizde, vücudunuza istek çektiğinize dair mesaj gönderilir. Çünkü geceden beri bіr şey yemediğiniz için, 10 saatten fazlaca bіr vakit bіr şey yememiş olursunuz. Böylece metabolizmanız, vücudunuzu gözetmek namına yavaşlar. Besinler, bilhassa de karışık karbonhidratlar, metabolizmanızı ateşler. Kahvaltıyı yapmayanlar, yapanlara oranla 4 kat daha fazla şişmanlar.

yağ yakmanın kolay yolları

yağ yakmanın basit yolları

Ayrıntılarıyla yağsız yiyerek yağ yakımı olur diye hatalı bіr inanç vardır, yağ seçimini ve pişirme tekniklerini kontrol etmek gerekir. Vücudumuzun yağları yakabilmesi için tekrar yağlara ihtiyacı vardır çünkü yağların da zararlı ve yardımcı olanlarını farklılaştırmak gerekir. Batmış yağlar yerine doymamış yağlar zeytinyağ , çiçek yağı omega3 açısından zengin olarak dürüst tercihlerdir.

Yapılan araştırmalara kadar C vitamini yağların yakılmasında faydalıdır. C vitamininden varlıklı olan çoğu meyvede aynı zamanda lif oranı da yüksektir. Lifler de yağların vücuttan atılmasında yardımcıdır.

Gülümseyin; Mutluluk hormonları tokluk hissi sağlar. Hergün 1 defa fazla tebessüm etmek size fazladan 10 kalori yaktırır. Kahkaha attığınızda ise karın kaslarınızın çalıştığını hissedersiniz. Zayıflamak için stresi yenin bolca gülümseyin.

Yavaş yemek yemeyi alışılmışlık haline getirin; Beyin tokluk sinyallerini 10 dk içinde alır. Bu yüzden her lokma yemeğin tadını çıkararak çiğneyin. Her lokmadan sonradan çatalı/ kaşığı tabağınızın yanında belirlemek size ilk kez yorucu gelse de tokluk hissi için geçen sürede size oldukça muavin bіr etkendir. Yemek yerken tv karşı olmayın.

Bol su içmenin vücuttaki nemi koruduğu ve kuruluğu önlediği gibi metabolizmayı da düzene soktuğu biliniyor. Çünkü bol su içmek, yersiz kalori alımı ihtiyacını azalttığından yağların daha tez yakılmasına destek ediyor.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*