Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Yanlış yapılan diyetler

Yanlış yapılan diyetler

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Yanlış yapılan diyetler ‘in kilo aldırdığını ifade eden uzmanlar, tatmin edici ve dengelenmiş gıda düzeni içerisinde ekmeğin şişmanlatmayacağına dikkat çekti.

“EKMEĞİN TÜKETİM MİKTARINA DIKKAT ETMEK GEREKİYOR”

Besin ve Perhiz Uzmanı Dilara Süngü Bulut, öğretmenlere dinç beslenmenin tüyolarını verdi. 21. yüzyılda tembel yaşam biçimi, özendirici reklamlar ve çoğalan porsiyonların kilo almaya sebep olduğunu belirten Bulut, ekmek tüketimiyle ilgili kamuoyunda hatalı veri kirliliğinin olduğunu söyledi. Bir dilim ekmekte yaklaşık 70 kalori bulunduğunu gösteren Bulut, “Diyet denilince akla ekmeği kesmek geliyor. Ekmek yağ içermez. B vitaminleri açısından zengin olmasının yanı sıra günlük beslenmede güç kaynağı olarak kullanılır. Ekmek tüketiminde dikkat edilmesi gereken husus tüketilen miktardır. Tatmin Edici ve dengeli besin düzeni içerisinde tüketilen ekmek şişmanlatmaz. Beslenme değeri açısından zayıflama diyetinde yer almasında sakınca bulunmamaktadır” dedi.

Yanlış yapılan diyetler

Yanlış yapılan diyetler

“YANLIŞ DİYETLER KİLO ALDIRIYOR”

Havaların ısınmasıyla televizyonlarda ve internette şok perhiz listelerinin görünmeye başladığını gösteren Bulut, “Hatalı diyet programları çoğu sıhhat problemini beraberinde getiriyor. Diyet kişiye özel ve diyetisyen kontrolünde gerçekleştirilmelidir. Çünkü ‘şok ’ perhiz dediğimiz listeler size seri kilo verdirse de verdiğiniz kiloları bіr vakit sonradan her tarafta geri almanıza da sebep olacaktır. Bir diyetisyenle çalışmanız sağlıklı bіr şekilde kilo vermenizi veya almanızı sağlayacaktır. Biz, diyetisyenler olarak dinç zayıflatmayı fаkаtçlıyoruz. Ancak internet ve televizyonların amacı daha çok daha fazla tıklanmak ve reklam edinmek” diye konuştu.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*