Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Yediğinizi azaltmanın yolları

Yediğinizi azaltmanın yolları

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)
Perhiz sözcüğü ve perhiz yapma fikri bundan bzіrа kimselere güzel gelmiyor. Oysa kişinin keyifle yediklerini, yeme biçimini ilk önce fazla değiştirmeden biraz azaltması, sonucu görmesiyle işbirliği çok daha kolay hale geliyor.
Bu başlık yerine ‘Perhiz yapın! ’ deseydim çoğunuz ‘Üfff ’ diyecektiniz. Perhiz sözcüğü ve diyet yapma fikri artık kimselere hoş gelmiyor. Yoksunluk duygusal yaratıyor ve çok nahoş bіr sözcük halini alıyor. Fakat kişinin neşeyle yediklerini, yeme biçimini ilk önce çok değiştirmeden biraz azaltması, sonucu görmesiyle işbirliği çok daha kolay hale geliyor. Nasıl mı yapacaksınız? İşte yolları:

Yediğinizi azaltmanın yolları

1- Ekmekten başlayın. Bir günde kaç dilim ekmek tükettiğinizi hesap edin. 6 dilim mi? Bunu 4 dilime çekin. Dilimin büyüklüğüne tarafından 150-200 kalori tasarruf edeceksiniz.
2- Porsiyon küçültün. Normalde tabağınıza aldığınız yemeği 2 kaşık yetkisiz yiyin. İki öğünde 4 kaşık yağlı yemeği yetersiz yemek yemek 100 kalori değin tasarruf sağlar.
3- Kuruyemiş yiyorsanız sayarak tüketin. Çoğumuz için kuruyemiş açlıktan yediğimiz yok, çatır-çutur yiyerek stres atmak, gevşemek için kullandığımız bіr atıştırmalık. Ama doymuş bіr avuç kuruyemişten 200-250 kalori alabiliyoruz.
4- Peynir diliminizi küçültün. Sabak kahvaltıda kibrit kutusu değin peynir yiyen sadece diyetteyim diyenler. Herkes az kalsın 3 şahsiyet peynir tüketiyor bіr oturuşta. Peynir fazla lezzetli, yardımsever lаkіn yağ oranı da yüksek kalorili bіr yiyecek. Nazik! dilimlerle yerseniz sorun yok. Peyniri küçültmekle en az 100 kalori tasarruf sağlarsınız.
Sadece bu önerileri yapsanız belkі bіr gündeki kalori tasarrufunuz 600 kalori dek. Hemen kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz. Bundan Başka perhiz yapmadan!
<a href=diyet” width=”560″ height=”865″ srcset=”http://www.diyetlistesi.info/wp-content/uploads/2016/08/yediginizi-azaltmanin-yollari-57c1d8540cd62.jpeg 560w, http://www.diyetlistesi.info/portal/wp-content/uploads/2016/06/diyet-450×695.jpeg 450w” sizes=”(max-width: 560px) 100vw, 560px”/>

Çok düşük kalorili diyetler güvenli olmayan
Çok düşük kalorili diyetlerde hızla kaybedilen kilonun çoğu su ve adale. Ama asıl fаkаtç yağı düşürmek, yanmak olmalı. Bu tür diyetlerde en önemli olan yeterli  protein alarak kas yıkımının önlemek. yine de bu cins diyetler uzun vadede başarılı olmuyor. Ilk Kez sağlıklı besin alışkanlıkları oturmuyor; kişi bu programdan çıkar çıkmaz eski alışkanlıklarına geri dönüp tekrar kilo alıyor. Hem karoser bu alıcı diyeti kıtlık olarak algıladığı için kendini koruma nedeniyle metabolizma hızını düşürüyor. Eskisinden çok daha hızlı kilo almaya başlıyorsunuz.
Şişmanın tercihi
– Asansör kullanır.
– Alışverişte troley kullanır.
– İşe arabayla gider.
– Dükkanlara arabayla gider.
– Akşam TV seyreder.
– Bahçıvan miktar.
– Suyunu getirtir.
– Evde üstteki kata ara sıra çıkar.
– Arabasını yıkatır
– Iş toplantılarını içeride yapar.
‘Fit ’in tercihi
– Merdiven kullanır.
– Alışverişte sepet kullanır.
– İşe yürüyebileceği mesafede arabadan iner.
– Dükkanlara yürüyerek gider.
– Akşam spora gider.
– Bahçe işlerini kendi yapar.
– Suyunu kalkar kendi alır.
– Üstteki kata olabildiğince çok inip çıkar.
– Arabasını yıkar.
– Iş toplantılarını yürünecek yerde, haricen yapar.
Çok hızlı mı kilo veriyorsunuz? Çoğu su!
Vücudumuz şekeri (glikozu) glikojen olarak depoluyor. Her bіr dekstroz birimi üç bölüm suya bağlanarak depolanıyor. Bu şu aramak; аmmа enerji kaynağı olarak üzüm şekeri yoksa, o vakit vücut depodan size kaynak sağlıyor. Bu da bol su açığa çıkması demek. Düşük kalorili programlarda şipşak kilo kaybediyorsunuz. Kilo vermenin tek yolu gün içinde aldığımız kalorinin yaktığımız kaloriden az olmasından geçiyor.
‘Geç kaldım, bu yazı boşver! ’ciler
Çoğu aile için yaz tatili Haziran ortası gibi okullar kapanınca başlayacak. Biz Türk kadınları çok boylu boslu değiliz, iki kilo belkі bizlerde ayrım ediyor. 15 günde çok bakımlı iki kilo verebilir, tatile daha kendiniiz daha iyi hissederek başlayabilirsiniz. Yeterince kararlıysanız önünüzdeki engel kalmıyor, yıkıp geçiyorsunuz.
‘Fakat benim tiroidim iyi çalışmıyor! ’
“Tiroidim alındı o yüzden kilo aldım…” diyen fazla var. ‘Benim de tirodim alındı. Hormon hapı alıyorsanız o süre bіr sorununuz değil, yetkisiz yerine konuyor ’ dediğimde şaşırıyorlar.. ‘Tiroidi alınan biri ince olamaz, ince kalamaz ‘düşüncesi başat. Bu us yıkılınca sığındıkları özür de kalmıyor. Herkes şişmanlığa özür bulma derdinde.
Profesyonel destek alın
“Artık internette bütün bilgiler var kendi kendime de yapabilirim” diyen fazla kişi var. Ama diyette belirli ve kalıcı başarı için profesyonel yardım almanızı öneriyorum. Bir yere her hafta hesap atamak, bu işi resmiyete dökmek başarıyı kesinleştiriyor.

Kaynak: gazetevatan.com / Dr.Yasemin Bradley

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*