Anasayfa » Şok Diyet » Yumurta ve yoğurt ile kiloyu unut

Yumurta ve yoğurt ile kiloyu unut

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Çoğu kişinin kesintisiz yakındığı istek krizleri ve alınan kilolardan içten beslenerek korunmak olası. Uzmanlar bu sıkıntıya karşı yedikçe tokluk şehvetli veren besinleri nasihat ediyor…

Yıllık ’de yer alan habere tarafından havalar ısınıyor. Deniz sezonu iyice yaklaşıyor. Oysa fazla kilolar hala yerinde duruyor. Birçok birey diyet yapmaya hazırlanıyor. Ama uygulaması baskı diyetlerle uğraşmaktansa dürüst yiyecekleri seçerek kilo kontrolü ve zayıflamak muhtemel oluyor. Günlük hayatta uygulanabilecek, besin alışkanlığı haline getirilecek sebze ve meyveler keza kilo vermenin ayrıca de formu korumada etkili oluyor. Uzmanlar,“Tok tutan bu besinler bіrçoğu aynı zamanda vücudunuzun sağlıklı kalmasını sağlıyor” biçiminde konuşuyor. İşte uzmanlardan hem tok tutan ayrıca zayıflatan besinlerin listesi…

MUZ: Açlık hissettiğiniz vakit, vücudunuz için o kadar çok açıdan zararlı abur cuburlar yerine muzu tercih edebilirsiniz. Sağlıklı ve nefis meyve hem şeker hem de yağ içeriği ile tokluk hissi verir.

YUMURTA: Protein yönünden varlıklı yumurta, keza protein ihtiyacınızı karşılayacak, hem de sizi tok tutacaktır.

AVOKADO: Böylece fazla diyet listesinde de yer alan avokado, B6 vitamini yönünden oldukça zengindir. Sizi tok tutarken, bununla birlikte kansere karşısında da koruyacaktır.

ÇAVDAR EKMEĞİ: Perhiz listelerinin derhal hepsinde kepekli ekmek yer alsa da belli başlı tokluk hissini veren çavdar ekmeğidir.

DİL PEYNİRİ: Ayrıca protein, hem kalsiyum açısından zengin olan dil peynirini, gün içinde acıktıkça rahatlıkla tüketebilirsiniz.

BÖĞÜRTLEN: Acıktığınızda bіr kase yoğurt ile karıştırıp yiyebileceğiniz böğürtlen, verdiği tokluk hissinin yanı sıra, içerdiği antioksidanlar doğruca vücudunuzu zararlı toksinlerden arındırmanıza yardımcı olacaktır.

SARDALYA: Hem protein deposudur, hem de kan şekerinizi dengeleyerek tokluk şehvetli duymanızı sağlar.

ELMA: Oldukça düşük kalorili bіr meyve olan elma, gün içinde acıktığınızda sizi tok tutacak sağlıklı bіr atıştırmalıktır.

BADEM: Her gün ahenkli olarak yenen bіr avuç badem, obezite ile mücadelede etkili bіr besindir.

SEBZE ÇORBASI: Kremalı yapmadığınız sürece, öğünlerinize koyabileceğiniz, ya da acıktığınızda ara öğün olarak tüketebileceğiniz

TARÇIN İŞTAHI AZALTIR

Tarçın, kan şekerini düzenleyerek iştahı azaltıyor. Yapılan çalışmaların sonucunda, bilhassa şeker hastalarında kan şekeri stabilizatör bіr etkisi olduğu biliniyor. Bir diğer özelliği ise tokluk hissi veriyor. Gereksiz yemek yemek yemeyi engelliyor. İçeriğindeki vitamin ve minaraller ile yağ yakıyor.

YEŞİL DERE İNCELTİYOR

Araştarmalar, sağlıklı yaşam için bol miktarda tüketilen yeşil çayın vücudu incelttiği, selülitleri azalttığı ve ceset direncini artırdığını gösteriyor. Metabolizmayı hızlandırması ve böylelikle kilo verme hızının artmasını sağlıyor. Bağırsak hareketlerini düzenliyor. Sindirimi rahatlatıyor. Günlük 3 bardak tüketilebilir.

YOĞURT AÇLIĞI BASTIRIR

İçeriğinde bulunan proteinler iştahı baskılamakta yardımcı olur. başkaca yüksek kalsiyum içeriği de zayıflamaya yardımcıdır. Yapılan bilimsel araştırmalar eksik kalsiyum tüketiminin kilo vermeyi zorlaştırdığını ortaya koymuştur.

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*