Yeniler:
Anasayfa » Şok Diyet » Zayıflatan kahvaltılıklar

Zayıflatan kahvaltılıklar

1 Oy2 Oy3 Oy4 Oy5 Oy
(İlk Oyu Sen Ver !)

Bilirkişi Diyetisyen Serkan Tutar, kahvaltıda kahve, muz, yumurta, yaban mersini, çilek, kepekli tost tüketiminin sıhhat için yardımcı olacağını söyledi.
Miktar, zayıflatan kahvaltılıklar şöyle sıraladı;

Zayıflatan kahvaltılıklar

“Kahve: İçerisindeki kafein sizi harekete geçirecektir. Eğer sabahları spor yapmayı seçim edenlerdenseniz spordan 45 dakika önce içilen kahve daha ivedi terlemenize neden olur. Bu koşul daha fazla yağ yakmanızı sağlayacaktır. Eğer kahve içtikten sonradan spor yaparsanız yüzde 15 oranında daha pozitif yağ yakımınız gerçekleşir. bu nedenle kahveyi аmmа kan basıncı probleminiz yok ise sabahları tercih etmelisiniz.
Muz: Ayrıca tok tutması keza de keyifle tüketilmesi muzu sabahleyin kahvaltısının alternatif meyvesi yapmaktadır. İçerisindeki varlıklı potasyum ile kalbinize destek olurken bununla beraber barsak problemleriniz var ise ona da yardım olmaktadır. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendiren meyvelerin başında gelmektedir.
Yumurta: Kahvaltının yıldızı ve vazgeçilmezidir. Esas protein kaynağıdır. Eğer fit bіr bedene sahip almak istiyorsanız ya da kilo almaktan korkuyorsanız yumurtayı besin programınıza şüphesiz dâhil etmelisiniz. Sabah kahvaltısında omlet, menemen veya haşlanmış olarak tüketilen bіr yumurta ile gün içerisinde daha uzun zaman tok kaldığınızı göreceksiniz. Keza spor yapıyorsanız gıda uzmanınıza danışarak daha fazla yumurta beyazı tüketebilirsiniz.
Yaban Mersini: Barsak metabolizmasını düzenlemesi nedeni ile yaban mersini sabahtan kahvaltılarında tüketilmesi önemlidir. Ayrıca mide krampları veya ülseri olanlar için yaban mersininin ekstra faydası vardır. Antioksidan özelliğinin olmasının yanı sıra enfeksiyonlara karşısında koruyucudur. böylece bağışıklık sisteminizin en kayda değer koruyucularından birisidir.
Çilek: B ve C vitamini içeriği yüksek olan çileğin damar tıkanıklığını önleyici ve kolesterolü düşürücü etkisi olduğu bilinmektedir. Hem fosfor ve demir içeriği yüksektir. Günü daha dinç ve dinç geçmek istiyorsanız sabahları 8-10 adet çilek tüketebilirsiniz. Çilek antioksidan özelliği bіr uçtan bіr uca daha enerjik bіr gün geçirmenizi sağlayacaktır.
Akarsu: Çayı dünyada en fazla içen toplumlardan olmamız bizim için ekstra bіr fayda sağlamaktadır. Çünkü sabahtan saatlerinde içilen çayın uyarıcı etkisi vardır ve günü daha dinç geçirmenizi sağlar. Ama fazla fazla dere içilmesi uzun vadeli kan seviyenizin düşmesine neden olur bu durumda halsizlik yaratabilir. bu nedenle muhtemel olduğunca açık ve limonsu olarak tüketilebilir.
Süt: Proteinden varlıklı olan besinleri pozitif tüketirseniz hem uzun zaman tokluk sağlar hem de kilo verirsiniz. böylece sabah saatlerinde sütü beslenme programınızda bulundurmalısınız. Sabahleyin içilen bіr kadeh süt bіr sonraki öğünde daha eksik besin tüketmenizi sağlayacaktır. Keza içerisindeki varlıklı kalsiyum kaynağı kemik ve diş sağlığı için önemlidir. böylece çocuğunuz ilk kez elde etmek üzere sizde süt içmeyi dikkatsizlik etmemelisiniz.
Kepekli Tost: Eğer sabah kahvaltısı yapacak zamanınız yoksa en pratik çözüm kepekli ekmeğe hazır tosttur. Hem gün içerisinde enerjiye gereklilik duyduğunuz karbonhidratı ekmekten hem de zayıflamak için zorunlu olan proteini peynirden vücudunuza almış olacaksınız. Kepekli tost iyi bіr alternatif olmasının yanında kan seviyesi düşük olan bireyler için dürüst bіr seçim olmayabilir çünkü kepek kan seviyesinin düşmesine neden olur.”

Hakkında diyetisyen diyetisyen

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*